Цени и ценообразуване. Оферта към краен клиент.

Това е раздел в помощ на клиента!
Тук всеки клиент може да покаже офертата, която е получил за обсъждане!
При съмнения за некоректни оферти, ние сме готови да помогнем с нашите знания и опит!

Re: Цени и ценообразуване. Оферта към краен клиент.

Мнениеот konvekt на 25 Юни 2014 21:38

може да съм пропуснала ,но бихте ли ме ориентирали:
как вървят:
цена на квадрат или линеен метър-кофраж декофраж
зидане с четворки
наливане на плоча/темел/ бетона е готов
интересуваме ориентировъчно цена само за работа.
Мерси предварително.
konvekt

Мнениеот $4ЕN на 26 Юни 2014 00:13

Здравейте.
Малко несериозно сте задали въпросите си!
Не сте се представили в съответния раздел!
Не сте посочили къде се намира обекта ви!
Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Стоян Халембаков 0897614847

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот ivo_vd на 04 Окт 2014 18:50

Здравейте,
Искам да се допитам до вас за една оферта, тъй ката не разбирам от монтаж на гипскартон и може неправилно да си мисля, че цената е завишена. Обектът се намира в София и ще се опитам да обясня накратко за какво иде реч.
Стаята е 3,20х5,20 м. Първо ще се монтира един таван с пана, който ще е приблизително 3х4,80 см., т.е. между ръба на този таван и стените ще останат около 10 см. по двете дължини на стаята и по около 20 см. по ширините. Идеята ми е това пространство да се запълни с друг окачен таван, който да падне с около 3 см. под този с паната и да се образува нещо като кутия или джоб, ако мога така да го нарека, в която кухина да се монтира лед лента за скрито осветление. Надявам се да сте разбрали лаишкото ми обяснение sk (43).gif
Цената, която са ми дали за изграждането само на тази кутия (пояс), без в нея да е включен монтажа на първия окачен таван с паната, който ще е малко по-високо, е около 580 лв. Отделно ако искам кутия за корниза за пердето още 140 лв.
Имам и една тръба за опаковане в кухнята, която е високо 250 см.,цената за нея е 90 лв.
Транспорта и качването на материалите също е 90 лв.
Цените са единствено за труда, без материалите. Според вас завишени ли са ?
ivo_vd
Потребител

Мнениеот pooh на 04 Окт 2014 19:28

Да, ако е САМО труд. Свържете се на лично за разяснение, да не пълним излишно темата.
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Мнениеот droidd на 22 Фев 2019 13:43

Здравейте, Майстори!
Разгледах примерни оферти в нета, преди да се обърна към строителна фирма. Прочетох и темата до тук. Тъй като вече имам оферта и ми изглежда доста "постно", в сравнение с това, което очаквах, ще съм благодарна на Вашата помощ, за да доуточня нещата.
Става въпрос за пристройка към съществуваща сграда. ( Не успях да кача снимките да се виждат в темата, макар, че ги намалих sk (12).gif )
Архитектура
Конструкция

Офертата, която получих:
1, До кота - 1,10м
(изкопи, обратни насипи, кофраж, арматура и бетон) 5621 лв.

2, До кота 2,20 м.
(кофражи, арматура, бетон и зидарии) 9570 лв.

3 Подпокривно пространство и покрив
( дървена покривна конструкция и покриване с керемиди
Тондах) 8160лв.

Общо: 23 351 лв.
Забележка:Зидариите се изпълняват с Winner berger 25 см.
Вместо гредоред, ще се изпълни стоманобетонова плоча.
---------------------------------------------------------------------------

Строителя ни го препоръча познат, на когото са строили къщата.
По проект е с гредоред ( ММ така настояваше), но сега реши да е с плоча.
За покрива имам някаква представа какво да питам, защото сменяхме покрив на старата къща.
Но за всичко останало - идея нямам. Моля за помощ за уточняващи въпроси.
droidd
Потребител

Мнениеот Стилиян Лукаров на 22 Фев 2019 19:48

Първия и основен въпрос е да поискате разбита оферта по пера, като материалите се записват отделно от труда. Това никой не иска да го прави, или само много малка част от колегите го правят. За мен това е първия и основен проблем! Абсолютно задължително е преди да започнете каквито и да било съвместни дейности с този изпълнител да ви представи подробно разбита оферта за труда и отделно да получите подробна разбивка на материалите, които са включени. Чак тогава можем да говорим за останалото.
След като имате проект, трябва да имате и количествена сметка на материалите за грубия строеж - вид и количество на бетона, вид и количество на тухлите. Арматурата се пише на килограми. Хидроизолация по основата на къщата, ако има предвидена такава? Вид и количество на дървения материал за покрива?

Ще дам няколко примерни въпроса към изпълнителя по тази оферта:
1. Какво влиза в тази оферта?
а) Материали:
- Материалите влизат ли в нея?
- Кои материали? Бетон, арматура, тухли? Кофражен инвентар? Тип на кофража - "Дока" или обикновен? Има ли хидрофобен шперплат? Влиза ли в офертата материала за покрива?
- Транспорта на материалите включен ли е?
- Разтоварването и разпределянето на материалите включено ли е?
- Механизацията включена ли е в офертата? Кой плаща бетонпомпата за наливане? Брой наливания са равни на брой машиносмени за бетонпомпа!
б) Механизация:
Какво влиза в изкопа? Има ли подготовка на терена - изкореняване на дървета, заравняване и други? Има ли извозване на почва? Влиза ли механизацията, или кой плаща за багера и извозването на пръста (ако има извозване)?
Въобще въпроса с механизацията трябва да го разчепкате докрай, тоест, трябва да сте абсолютно сигурни, че в тази оферта влиза механизацията!

в) Труд
- Попитайте всичкия труд ли е включен в офертата:
- изкоп на ръка (където се налага)
- Дали в зидарията освен стените, влиза и оформянето на отворите за врати и прозорци
- Влиза ли в труд за изграждане на комини
- Влиза ли труд за изграждане на главната канализационна тръба на къщата, заедно с първа ревизионна шахта?
- Влиза ли главен водопровод до шахта с водомер? (това може да се извърши и след построяването, но за каналите се поинтересувайте, защото може да се наложи да влезнат под
основите на къщата.)
- Какво влиза в кофражните и бетоновите работи - влизат ли изпълнение на стълбища (ако има), греди и носещи стени, тераси, покривната плоча?
- Влиза ли извозване на всичкия строителен отпадък от обекта?
и т.н.

Постарайте се да бъдете подробни, за да не излезе накрая, че 30% от работата е "забравена" да се включи! Подобно представени оферти дават широк диапазон за шикалкавене и вмъкване на нови дейности, под предлог, че няма как да ги предвидят преди да почне работата... Помнете - това е лъжа! Всичко може да се предвиди още в началото, особено при ново строителство! Само ако нещо вие добавите допълнително към офертата се заплаща отделно. Разбира се при подобна оферта, след започване на работата, каквото и да попитате дали е включено, винаги може да ви кажат, че не е, и вие да си плащате, докато съмне...

Основния ми съвет е да искате подробна оферта с всички дейности на труда и отделно да има разбивка на количествата на материалите! Само така ще се защитите от некоректните практики!
Накрая поискайте, писмено да ви се гарантира, че това е крайна цена за вашата къща!
Понеже това си е строеж, съветвам да инвестирате парите си във фирма с която да подпишете договор и да получавате фактури с касови бележки срещу парите си! Преди да започнете да плащате, проверете фирмата в данъчния регистър, дали е активна.

И накрая, смятам, че тази оферта е прекалено ниска! Внимавайте!
(Имате застроена площ от 56 м2. Трите ви плочи (включвам и покривната, но без сметките за наклоните) правят разгъната застроена площ 168 м2.)
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот droidd на 23 Фев 2019 12:36

Стилиян Лукаров , ОГРОМНИ БЛАГОДАРНОСТИ за подробните и систематизирани насоки!
Ще си подредя въпросите според тях.
Да, в проекта има количествени сметки, но той е общ с навес от 72 кв.м., който за момента няма да се строи. офертата е само за пристройката от 56 кв.м.
Искам да уточня, че плочите са две.
-архитектура.jpg

Другото, което ме тревожи, че не виждам нищо свързано с хидроизолация на проекта. sk (42).gif
Говорих с конструктура. Каза, че ако искаме можем да сложим някаква тънка изолация в изкопа на основите, преди да залеем бетона, ама не и помни името Amazed-Rat.gif
Строителя каза, че ако искаме, можем да си купим XPS /дано не бъркам/, за да сложат под първа плоча.
Аз си мисля, че за хидроизолацията трябва да вземем правилно решение, защото ми се струва твърде важно. sk (28).gif Гадно е когато искаш да ти се получи добре, а не знаеш как z_ile3518.gif

Още веднъж благодаря! sk (51).gif Знам, че времето е твърде ценно за всеки, така, че дълбоко ценя всички Ви, в този форум, които напътствате нас, лаиците!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
droidd
Потребител

Мнениеот Стилиян Лукаров на 23 Фев 2019 13:07

Ще се радвам да споделяте от време на време как върви работата. :)
Сега виждам, че нямате мазе, тоест ще карате на ивичен фундамент с плоча. Ако в парцела ви няма високи води, хидроизолацията на основите и плочата не е нужна. Но има ли височки почвени води, то е задължителна. При изкоп 150 - 200см с наличие на мазе е задължителна! Вие преценете, защото вашия случай не е такъв.
Като превантивна мярка, може да увеличите дебелината на пласта баластра - вместо 15см, може да го направите 20см, или 25см. - 10см увеличение при 56 м2 ще ви излезе един самосвал в повече, тоест 6 м3, или до 8м3, ако трамбовате с 50см повече по периферията на къщата. След трамбоване поставете XPS 10см и тогава налейте плочата (съвета на строителя е добър). XPS-а не хидроизолира, но топлоизолира и е добра инвестиция.
Ще трябва да наблегнете на хидроизолацията след грубия строеж! Тогава тя е задължителна по пътеките около къщата (пристройката) и цокъла на известна височина. Ако имате готов проект за цялото изпълнение, а не само за изграждането на конструкцията, там би трябвало да е залегнала хидроизолация.

droidd написа:---------------------------------------------------------------------------

Строителя ни го препоръча познат, на когото са строили къщата.
По проект е с гредоред ( ММ така настояваше), но сега реши да е с плоча.
За покрива имам някаква представа какво да питам, защото сменяхме покрив на старата къща.
Но за всичко останало - идея нямам. Моля за помощ за уточняващи въпроси.

Подчертаното изречение ме обърка, че става въпрос за покривна плоча. Сега вече е ясно. :)

Поздрави и успех! sk (49).gif
SHL - Строителство и ремонт
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот droidd на 28 Фев 2019 11:50

Надявам се да не се приеме, като спам, но след като искрено се смях, реших да споделя.
Вчера ММ ме помоли да изпратя проекта / част архитектура и конструкция / по e-mail на Господин Майстор Х, за да ни даде оферта за строеж.
Днес получавам отговор по e-mail от същият. Цитирам дословно с копи и пейст, без телефона. :

На първо време ми е нужен чертежа дял геодезия за да може геодезиста ми да трасиращи парцела после багериста да изкопае нужното и чак тогава идва реч за строителство 0892ХХХХХХ ми е номера Моля свържете се с мен за да коментираме по лесно Благодаря

Amazed-Rat.gif
droidd
Потребител

Предишна

Назад към Цени и ценообразуване. Оферта към краен клиент.