Поставяне на топлоизолация BASF 20г гаранция! (Преместена!)

Това е раздел в помощ на клиента!
Тук всеки клиент може да покаже офертата, която е получил за обсъждане!
При съмнения за некоректни оферти, ние сме готови да помогнем с нашите знания и опит!

Поставяне на топлоизолация BASF 20г гаранция! (Преместена!)

Мнениеот sote74 на 15 Юни 2010 18:30

Поставяне професионално по алпийски способ и скеле на топлоизолация BASF 5см 20г гаранция до завършен вид 31 лв!0888 58 08 03 sk (49).gif
Тази тема я местя от сектора "Място за реклама", защото тя олицетворява в голяма степен това за което говоря в този специален раздел за ценообразуването в строителството. От тази тема всеки клиент може да си направи сам своите изводи, когато тръгне да събира оферти за ремонт на жилището си. Това е един класически пример за непълна оферта с много неизвестни!
Всеки който има желание може да пита всичко, което го интересува по темата, а с колегите бих коментирал с удоволствие!
Администратор на сайта - Стилиян Лукаров
sote74

Re: Поставяне на топлоизолация BASF 20г гаранция!

Мнениеот admin на 16 Юни 2010 10:52

sote74 написа:Поставяне професионално по алпийски способ и скеле на топлоизолация BASF 5см 20г гаранция до завършен вид 31 лв!0888 58 08 03 sk (49).gif

Колега, тъй като това е Професионален форум за строителство и ремонти, аз трудно мога да се съглася с теб! Текста на обявата ти сам по себе си, си противоречи! Има една тема в този форум Цени и ценообразуване. Оферта към краен клиент и тя е провокирана именно от подобни обяви в нета! Искам да кажа, че избрания гаранционен срок от теб по ред причини, които мога да изброя е меко казано несериозен! Така и така си пуснал тази обява, ще те помоля да я изкоментираме заедно, ако имаш желание разбира се?
Ще започна от цената - Всички материали ли са BASF? Ако не са всички, то какви други материали съдържа тя? На коя фирма? Би ли показал техническите карти на материалите? EPS-а с каква плътност е? И накрая би ли изредил какви/кои материали и компоненти на топлоизолацията са включени в твоята оферта?
Другия въпрос ми е: освен материалите би ли изброил дейностите труд, които си включил в тази цена? И накрая, ако ти се обади клиент, може ли да разчита, че ти няма да му вдигнеш цената с още 15 - 20 лева на квадрат? Клиента може ли да е сигурен, че в тази цена влизат труда и материалите за доставка и монтаж на водобрани и лайсни и ти няма да му вземеш допълнителни пари за тях - да кажем по 15лв/м допълнително?! Би ли гарантирал тук пред клиентите си, че цената ти е крайна и в нея са включени абсолютно всички необходими материали и дейности, които се изискват по технология? Познаваш ли технологията на работа на топлоизолационна система?
И на края, как би гарантирал 20 години гаранция или по скоро, какво означава това? Какви са точните параметри на твоята гаранция - гарантираш само за труда си или за труда и материалите?
Надявам се да ми отговориш на всички въпроси и да се получи добра дискусия!
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
admin
СМР
СМР

Мнениеот Miteli на 16 Юни 2010 18:10

Каква дискусия това за мен си е рекламен трик.Къде е труда къде са материалите в тая цена.С цената на всичко се привлича вниманиетото на клиента
Аватар
Miteli
ВИСОЧИННИ МОНТАЖИ
ВИСОЧИННИ МОНТАЖИ

Мнениеот admin на 16 Юни 2010 21:00

Miteli написа:Каква дискусия това за мен си е рекламен трик.Къде е труда къде са материалите в тая цена.С цената на всичко се привлича вниманиетото на клиента

И според мен е така, но поне човека може да си каже и неговата гледна точка. :)
За мен е кристално ясна ситуацията с цените на материалите и триковете при обявяване на ниски цени за дадена работа! Именно за това питам sote74 с какви точно материали и какви дейности са включени в цената! Аз отговора го знам и затова казвам, че гаранция от 20 години е просто смешна или иначе казано, това си е чист рекламен трик! Ще дам за пример мазилките които се влагат в тези оферти - качеството име е такова, че ако клиента не дай си боже реши да сложи мазилка с цвят различен от бял, то трайността на цвета е точно едно лято! На следващото лято мазилката е променила цвета си към по-светъл, тоест - избледнява. Естествено в подобни оферти са заложени само бели мазилки и ако някой иска цвят, трябва да заплати допълнително! И сега най-важния момент - тези мазилки са в сухо състояние и струват 10 пъти по малко от Силикатната мазилка на водещите фирми в бранша! И търсеният резултат "предпазване на топлоизолационната система" от дъжд и слънце е нула! Нанасяне на пръскана мазилка по фасадата има по голям ефект от работата със сухите мазилки, които се продават по 9 - 10 лева за чувал! И т.н.
Темата може да бъде дълга и за това ми се иска sote74 да се включи и да поговорим относно този вид оферти!
Ще ви кажа и нещо друго! Забелязвам, че цените на всичко около мен скачат - горива, такси, налози, дори на храните с изключение на млеката от 8ст и други подобни експерименти. Та въпроса ми е - На къде повече да сваляме цените на ремонтите? До кога ще се унижаваме и ще работим като пребити кучета за къс хляб и няколко сметки на месец за ток, вода и телефон? Кага ще почнем да уважаваме себе си и да подържаме едни нормални цени в разумна граница?
Щом не уважаваш собствения си труд, как очакваш клиента теб да уважава?
Аватар
admin
СМР
СМР

Мнениеот MASTERCAM на 16 Юни 2010 21:28

Ще ви кажа и нещо друго! Забелязвам, че цените на всичко около мен скачат - горива, такси, налози, дори на храните с изключение на млеката от 8ст и други подобни експерименти. Та въпроса ми е - На къде повече да сваляме цените на ремонтите? До кога ще се унижаваме и ще работим като пребити кучета за къс хляб и няколко сметки на месец за ток, вода и телефон? Кага ще почнем да уважаваме себе си и да подържаме едни нормални цени в разумна граница?
Щом не уважаваш собствения си труд, как очакваш клиента теб да уважава?

Абсолютно си прав аз заставам зад теб твърдо и безкомпромисно. sk (51).gif
http://mastercam.alle.bg/
https://www.facebook.com/MasterFireplaceArt
0894391142 - Това е личният ми мобилен номер -Globul.
Аватар
MASTERCAM
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Камини, барбекю, огнища и декорации
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Камини, барбекю, огнища и декорации

Мнениеот Miteli на 16 Юни 2010 21:52

Много ама много си прав,админе ако всички така мислеха.......... sk (38).gif sk (38).gif sk (38).gif
Аватар
Miteli
ВИСОЧИННИ МОНТАЖИ
ВИСОЧИННИ МОНТАЖИ

Мнениеот sote74 на 16 Юни 2010 22:51

BASF дава 20г гаранция на материала! В 31лв са включени 5см BASF,сглобяване и разглобяване на скеле или пускане на алпинист, дюбелеране,слагане на мрежа, шпакловане и накрая полагане на драскана мазилка по желание на клиента! sk (49).gif
sote74

Мнениеот admin на 16 Юни 2010 23:35

sote74 написа:BASF дава 20г гаранция на материала! В 31лв са включени 5см BASF,сглобяване и разглобяване на скеле или пускане на алпинист, дюбелеране,слагане на мрежа, шпакловане и накрая полагане на драскана мазилка по желание на клиента! sk (49).gif

Като начало трябва да кажем, че "Стиропор", "Стиродур" и "Неопор" са все продукти на BASF! За да бъде конкретна офертата ти, ще трябва да поясниш за коя изолация става въпрос? После поясни за каква плътност на изделието говориш? До колкото разбирам единствено топлоизолационните плоскости са производство на BASF? Лепилата какво производство са и на коя фирма? ... А и преди да продължим да попитам - в тази оферта включено ли е закупуването и доставката на лепило и шпакловка за топлоизолация, мрежа, дюбели, ПВЦ или алуминиеви лайсни и водобрани? Включен ли е труд за полагане на ръбохранителите и водобраните? Питам за тях, защото не си казал, че влизат в цената, което за мен означава, че тези материали и услуги се договарят допълнително.

sote74, радвам се, че ми отговори. Все пак знаеш за какво те питам. Дай ми отговорите си в един пост, за да не разтягаме излишно темата.
Аватар
admin
СМР
СМР

Мнениеот admin на 15 Юли 2010 23:57

sote74 написа:BASF дава 20г гаранция на материала! В 31лв са включени 5см BASF,сглобяване и разглобяване на скеле или пускане на алпинист, дюбелеране,слагане на мрежа, шпакловане и накрая полагане на драскана мазилка по желание на клиента! sk (49).gif

Мина време и реших да те питам по друг начин:
1. Материали - Ако разбирам дословно поста ти в твоята оферта не е включен нито един материал от топлоизолационната система с изключение на "5см BASF", което аз си превеждам на топлоизолационна плоскост 5см... предполагам, че става въпрос за най-масовото и евтино изделие на BASF - "Стиропор"!? Дори да е така, лошо няма, ти си пропуснал да отбележиш тежеста на материала в кубик. Това означава, че както можеш да вложиш "Стиропор" с 18кг/м3, така може да вложиш и такъв с 10кг/м3!? За да се аргументирам по-добре долната снимка показва точно за какво говоря! На снимката има Стиропор с вариация в цените от 56лв до 116лв за кубик! Ти с кои от тях работиш? Питам те, защото мисля, че ще е по-коректно към клиента, ако знае за тези разлики в цените и ако ти в твоята оферта беше написал точно кой материал влиза в офертата ти.

2. Труд - За труда искам да те питам, дали в него влизат грундиране, монтаж на ръбохранители и монтаж на водооткапи?
Също искам да те попитам как да тълкувам края на офертата ти: "...полагане на драскана мазилка по желание на клиента!" ако аз искам да ми сложиш силиконова мазилка на Вебер, такава ли ще сложиш или ще ми кажеш, че мога да избирам само цвят, а не марка? Разбирам, че този ми въпрос всъщност е отговор, но искам да кажа, че така подадена оферта, клиента би изтълкувал всякак.

В заключение ще обобщя два въпроса:
1.В твоята оферта влиза ли труда за грундиране и полагане на ръбохранители и водооткапи?
2.В твоята оферта влиза ли закупуването и доставката на грунд, лепило, дюбели, шпакловъчна смес, ПВЦ мрежа, лайсни за външни ъгли, водооткапи, декоративна мазилка?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
admin
СМР
СМР

Re: Поставяне на топлоизолация BASF 20г гаранция! (Преместена!)

Мнениеот penio на 08 Апр 2011 22:27

малко оф топик....
Наистина живота поскъпна много, но и хората много обедняха. А вашите клиенти са най-вече хората от т.нар. средна класа, която за съжаление започва да изчезва и да обеднява и тя. Та няма как да искате достойно заплащане и да го получите, от хора които нямат тези средства. Това е положението, моля не мрънкайте повече на тая тема, не сте единствени. Повечето хора са на същия хал.
penio

Мнениеот vencii на 09 Апр 2011 19:32

penio написа:малко оф топик....
Наистина живота поскъпна много, но и хората много обедняха. А вашите клиенти са най-вече хората от т.нар. средна класа, която за съжаление започва да изчезва и да обеднява и тя. Та няма как да искате достойно заплащане и да го получите, от хора които нямат тези средства. Това е положението, моля не мрънкайте повече на тая тема, не сте единствени. Повечето хора са на същия хал.

Изобщо не съм съгласен! Нашите услуги не са стоки от първа необходимост за да изнудваме хората с тях! Един ремонт може да се отложи във времето,а не да се иска безумно ниска цена щото някой работел за жълти стотинки и аз да се равнявам по него! Колко хора са останали доволни от качеството след ниската цена?
vencii
Активен потребител

Мнениеот valmet на 10 Апр 2011 20:08

penio написа:.... Наистина живота поскъпна много, но и хората много обедняха. А вашите клиенти са най-вече хората от т.нар. средна класа, която за съжаление започва да изчезва и да обеднява и тя. Та няма как да искате достойно заплащане и да го получите, от хора които нямат тези средства. Това е положението, моля не мрънкайте повече на тая тема, не сте единствени. Повечето хора са на същия хал.

Това,че хората обедняват е факт,но сами сме си виновни-това е друга тема.
Ми,като търсите ниска цена за Вашия ремонт,що после се жалвате че са Ви насрали жилището?Вие що търсите качество в ремонта на жилището Ви,като искате да минете "тънко"
Разберете,че няма такова съотношение-евтино и качествено!
Има една приказка-"Платиш-клатиш"
..искрените разговори водят до разумни решения!
Аватар
valmet
СМР
СМР

Назад към Цени и ценообразуване. Оферта към краен клиент.