Как се връзват радиатори

Отопление, вентилация и климатизация. Битови горещи води.

Re: Как се връзват радиатори

Мнениеот maxuel82 на 18 Фев 2015 00:41

Stanley написа:Благодаря ви, но защо моите майстори оставиха края на тръбите ниско долу !?

Щото така е по-красиво sk (6).gif
Stas85 написа:Здравейте колеги, предстои ни топлофициране на кооперацията, в която живея.Понеже холът ми е доста голям (45кв.м) и имам 4 радиатора поставени по дължина на стаята, останали от предишно локално парно, добре ли ще е да се вържат радиаторите последователно (да станат зависими един от друг, което не ми харесва особено) или всеки по отделно от колектор ( но така пък доста тръби ще се вият из хола)?
Аз имам 3 навързани радиатора на един кръг и ги топлят идеално, с намаляване на сечението на тръбата ! Т.е. от колектор тръгва ф 25 с тройник ,от тройника към радиатора отива ф16 ,а към следващия радиатор ф20. т.н. предполагам ти става ясно ,иначе към всеки радиатор по две тръби от колектора sk (6).gif
Умният се учи от грешките си, а мъдрия- от грешките на умния !!!
Аватар
maxuel82
Експерт

Re: Как се връзват радиатори

Мнениеот academil на 18 Фев 2015 07:52

Stas85 написа:Здравейте...холът ми е доста голям (45кв.м) и имам 4 радиатора поставени по дължина на стаята, останали от предишно локално парно...

Не са известни температурите на греещия флуид, а от там и редуцираното специфично топлоотдаване на глидер преди-сега,
броя на глидерите и общата топлинна мощност на всеки радиатор.
Принципно радиалната схема колектор-радиатори с нищо не е по-добра от паралелно-последователно свързване колектор-тройник-
радиатор-тройник-радиатор и т.н.
Температурите са необходими за определяне на диаметъра на първата (последната) тръба от (до)колектор, втората тръба след
първия тройник и т.н. Диаметри и съответната топлинна мощност съществуват във форума.
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Предишна

Назад към ОВК и БГВ