вместимост на полипропиленова тръба с ал.вложка.

Отопление, вентилация и климатизация. Битови горещи води.

вместимост на полипропиленова тръба с ал.вложка.

Мнениеот zarkoenko на 01 Фев 2015 20:56

Какво количество вода събира метър от тръбата с алуминиева вложка ф16,която се използва за отопление?
При пуснати двойка тръби ф16 от колекторна кутия до всеки радиатор,с каква максимална мощност може да бъде той?
Благодаря предварително.
zarkoenko
Потребител

Re: вместимост на полипропиленова тръба с ал.вложка.

Мнениеот $4ЕN на 01 Фев 2015 23:19

zarkoenko написа:Какво количество вода събира метър от тръбата с алуминиева вложка ф16,която се използва за отопление?

Мисля, че тази формула се учи в 12-ти клас.
чикъррр.
Има значение и каква течност ще бъде използвана в инсталацията. Най-вече нейната плътност.
Налягането и работната температурата също ще променят точното количество течност в инаталацията sk (43).gif
Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Стоян Халембаков 0897614847

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот zarkoenko на 01 Фев 2015 23:32

Да,знам формулата,но на доста места четох,че светлия отвор е по малък от 16мм. а нямам тръба и шублер в момента. JC-ThankYou.gif
zarkoenko
Потребител

Мнениеот $4ЕN на 02 Фев 2015 00:53

zarkoenko написа:Да,знам формулата,но на доста места четох,че светлия отвор е по малък от 16мм. а нямам тръба и шублер в момента. JC-ThankYou.gif

sk (23).gif Значи ти трябва техническа специвикация от производителя за използваните тръби, защото има РР тръби с Ал. влошка, които се острят и такива с вградена, които директно се заваряват. Вторите са с по-малък вътрешен диаметър от първите (светъл отвор при тръбите няма sk (46).gif ) .
В нея има чертежи с всички размери на тръбите и фитингите sk (6).gif

Ето подобна спецификация от ПайпЛайф:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Стоян Халембаков 0897614847

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Назад към ОВК и БГВ