Отвеждане на Абсорбатор без студ

Отопление, вентилация и климатизация. Битови горещи води.

Отвеждане на Абсорбатор без студ

Мнениеот pdonev на 19 Ное 2016 13:45

Предстои ми преместване на кухнята. Досега абсорбатора ми беше изведен в комина и всичко беше ОК.
Сега обаче комина остава в друга стая и най-удобно е извеждането директно през стената - навън.
Дължината на въздуховода идва около 1.5 метра. Притеснява ме, че зиме ще влиза студ през абсорбатора.
Че хилавите възвратни клапи - вградената в абсорбатора и тази, която ще поставя директно на стената не са достатъчна преграда и ще вее през тях.
При майка ми си изведоха абсорбатора така и температурата в стаята падна много, така че климатика не можеше да компенсира.
След това им зазидах на изхода отвън в стената коляно от PVC 110мм, уж да не влиза директен вятър а преди него от вътрешната страна на стената сложих втора пластмасова клапа за около 10 лв...
Не знам колко помогна за студа, но клапата си подрънква от вятъра, което само по себе си говори, колко уплътнява.

Моля дайте някакво добро решение - кривки, чупки, по-качествена клапа на изхода...!

Гледах в нета противопожарни клапи за въздуховоди с електромотор и със серво мотор предполагам, че те уплътняват по-добре.
пример: (http://www.ventilaciq-ekovent.com/kanal ... 36192.html)
Но те мисля са по няколкостотин лева а и не знам, колко са подходящи!
pdonev

Назад към ОВК и БГВ