плочки върху гипскартон

Фаянс, теракота, гранитогрес, порцелан, стъклокерамика, естествен и изкуствен камък, тротоарни плочки, бетон, паркет, дюшеме, корк, ламперия, сачак и др.

плочки върху гипскартон

Мнениеот chiko на 19 Апр 2008 18:52

Ще ми се налага да поставям плочки върху гипскартон и то част от тях са от тези, образуващи плочка от много малки парчета, залепени върху основа от хартия или нещо подобно.Питането ми е : - трябва ли първо да поставя мрежа върху гипскартона и да я измажа и след това да лепя плочите и има ли разлика при поставянето на тези особени плочи в сравнение с обикновените
chiko
Потребител

Re: плочки върху гипскартон

Мнениеот $4ЕN на 22 Апр 2008 03:17

не е лошо да сложиш самозалепваща лента по фугите между отделните платна ГК и отгоре шпакловаш картона с теракол или както ти каза мрежа . дори аз бих направил и хидро изолация като изсъхне шпакловката . а относно плочките те са керамични

Изображение

Изображение

Изображение

и се лепят с малко по-специално лепило - в повечето случеи е бяло . лепят се с гребен с малки зъбчета , лепенето е почти като с големите плочки е малко повече играчка и врътня си е особенно където трябва да се режат , но поне ефекта е съвсем друг много отваря помещението :smt048
Тел. за връзка: 0897614847 (Глобул)
Стоян Халембаков
schenbmxjnkys(at)gmail.com

''Всички умираме. Целта не е да живеем вечно, а да създадем нещо, което да бъде вечно.''
Чък Паланюк
Аватар
$4ЕN
СМР
СМР

Мнениеот chiko на 22 Апр 2008 18:08

$4ен, благодаря за съветите. Днес се опитах да започна с поставянето на плочите (съставени от малки плочки 3/3 см. , залепени върху хартиена мрежа), но не се получи нищо- изложих се пред клиента. Не мога да кажа че съм супер майстор в поставянето на плочки , но доста плочки съм сложил. Какво се получи при този ми опит:
- стената беше измазана от майстора , който беше сложол гипскартона. Започнах с гребен на който зъбите ми са около 7 мм . Сложих първата плочка, с една друга маламашка причуках всички малки плочици и горе долу изглеждаше добре. Втората плочка вече развали нещата, застана с 2мм по високо от първата. Това се беше получило от свличането на първата плочка .Реших да ги извадя и стана една ....,хартиената мрежа се беше намокрила и започна да се къса - мале изтръпнах , нищо не става. Събрах си инструмента и хайде в къщи. [smilie=to funny.gif]
chiko
Потребител

Мнениеот admin на 22 Апр 2008 22:05

chiko написа:$4ен, благодаря за съветите. Днес се опитах да започна с поставянето на плочите (съставени от малки плочки 3/3 см. , залепени върху хартиена мрежа), но не се получи нищо- изложих се пред клиента. Не мога да кажа че съм супер майстор в поставянето на плочки , но доста плочки съм сложил. Какво се получи при този ми опит:
- стената беше измазана от майстора , който беше сложол гипскартона. Започнах с гребен на който зъбите ми са около 7 мм . Сложих първата плочка, с една друга маламашка причуках всички малки плочици и горе долу изглеждаше добре. Втората плочка вече развали нещата, застана с 2мм по високо от първата. Това се беше получило от свличането на първата плочка .Реших да ги извадя и стана една ....,хартиената мрежа се беше намокрила и започна да се къса - мале изтръпнах , нищо не става. Събрах си инструмента и хайде в къщи. [smilie=to funny.gif]

Здравей chiko,
ако имаш право на втори опит при клиента, направи следното:
използвай гребен 5мм, но не по едър. Ако стената е перфектна, можеш да използваш и 3мм. Взимаш плочката и я лепиш на стената по познатия ти вече начин. Изравняваш малките плочици с потупване върху тях с късо мастарче или нивелир дълъг 40-60см. Най добре е естествено да потупваш с идеално права маламашка. Когато залепиш и подравниш плочката, преди да залепиш втората, взимаш предварително подготвени за целта стоманени пирони дълги 2-4см. Забиваш 3 до 5 пирона на първия горен ред малки плочици, така че те да държат тежеста на плочиците и да не слягат. И така повтаряш процедурата със всяка плочка. Ако решиш по твоя предценка си забиваш пирончета не само по първия ред, а и по другите редове, когато е необходимо да изравняваш самите фуги. Общо взето това е начина a (103).gif
Искрено ти пожелавам успех с твоя клиент a (84).gif
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
admin
СМР
СМР

Мнениеот ValiakA на 09 Юли 2008 11:54

да помогна ако мога ... :) ами първо почукването е леко колкокото да се залепи плочката и не мно силно да не излезе напред материал защото фугите се чистят много трудно ... :) без значение е с какво правиш почукването ... въпроса е да е право ... :datz: ами всичко е като с нормални плочки само дето тези можеш и да ги огънеш, другите не и просто по трудно се изправят .... успех в бъдещи начинания ...и не се притеснявай никой не се е родил научен ... :respekt: moil.gif
Борбата е моята стихия, а победата — моето правило.
Не режа глави, но правя чудеса ... такъв съм си ... Laie_67.gif
кактус - ще разтварям цвета си само за определени хора!

Ех, Стефане да беше тук да видиш ...
Работете с повече ентусиазъм и любов, не мислете само за пари ...
ВСЕЛЕНАТА Е БЕЗКРАЙНА ВЪВ ВСИЧКИТЕ СИ ИЗМЕРЕНИЯ!
Но и тя не може да се мери с човешката ПРОСТОТИЯ ...
Аватар
ValiakA
Нарушил правилата на форума

Мнениеот Hugo на 16 Яну 2009 20:05

Здравейте на всички и Честита Нова Година.
Ще си позволя да добавя нещо.
Пиниза с гвоздейчетата е работещ, но не и през 2008/2009 година. Аз лично бих се усмихнал и бих си помислил, че това е правено не от съвременен майстор, а от някой самоук селски "плочкаджия".
Това без да искам да обидя никого.

По европейските пазари, а съм сигурен, че и в България, има специална кола, предназначена именно за мозайки, като тази от снимката.
Води се antiscivolo в разговорния език, което ще рече ... не знам ... анти плъзгаща най точно. Scivolamento verticale nullo, ако държим да бъдем точни.
Използвал съм я без да се задълбочавам в химическия и състав и не мога да кажа точно какви са компонентите и.
Със сигурност обаче върши чудесна работа, при точно подбран вид, държи стабилно керамиката и не се налага "поддържане" на мозайката с пирончета, летвички и подобни подходи.

Въпросната се намира в няколко вида, в зависимост от тежестта на поставяната мозайка и/или керамика. Това също е важно.
Така че, ако на някой от вас му се наложи да реди подобна мозайка, препоръчвам намирането на нашия пазар на подобен продукт.
Спестява много нерви и време.

.:: EDIT ::.
Без да се ангажирам с име на продукта, не искам да излезе като реклама, същия съдържа цимент, много ситен пясък, синтетични смоли и добавка на производителя, която си е тяхна тайна, поне официално.
Не се полага единствено върху дървени повърхности.
Разхода му, за да си направите сметката,
при плочки до 5х5 се нанася с американа N4 с квадратни зъби
при обичайните плочки се нанася с американа N5 с ромбовидни зъби и разхода е 2.5 - 3.0 кг/м2
за под, при неправилни повърхности или плочки със силно профилирана страна се нанася с американа N6 с ромбовидни зъби и разхода е около 5 кг/м2
за външни облицовки, когато стената е подложена на минусови температури, при големи плочки, с размер над 9 дм2, за подове, които после ще се полират, за подове, които ще носят големи натоварвания се прилага двойно нанасяне. И на основата и на плочката.
Hugo

Мнениеот ALEX M. на 16 Яну 2009 22:25

Брадчед ... !? "Кола" казват в Гърция и Италия ! Ти къде си ?
А какво значи " американа" ? Шпакла гребен ли ?
Никой не може да ни спаси
от самите нас !!!

http://vbox7.com/play:86847943#
Аватар
ALEX M.
Експерт

Мнениеот Hugo на 18 Яну 2009 18:41

Гребен.
Americana con dentе, нямам представа какво му е "американското" на инструмента. И не знам защо се е наложило да се казва така, като си има име. Spatola.
Италия.
Hugo

Мнениеот Жоро на 05 Мар 2009 17:23

Ето последното което правих,страхотна комбинация от керпич, и тухли, но накрая мисля се получи
P1010523.jpg
P1010540.jpg
P1010571.jpg
P1010579.jpg
P1010587.jpg
P1010592.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Жоро
Активист

Мнениеот ValiakA на 05 Мар 2009 23:07

Не ти се получило баш баш ама по добре е откато е било ... Laie_67.gif :respekt: moil.gif

Аватар
ValiakA

Мнениеот ALEX M. на 08 Мар 2009 21:56

Мнооого па си критичен бе ! Малиййййй ....
от самите нас !!!

Аватар
ALEX M.
Експерт

Мнениеот ValiakA на 08 Мар 2009 22:01

Просто виждам невидими за повечето неща и не ме карай да изпадам в подробности че току виж си е сменил занаята ... Laie_67.gif :respekt: moil.gif moil.gif

Аватар
ValiakA

Мнениеот ALEX M. на 09 Мар 2009 00:43

Е ! И аз виждам някои нещица, ама има много други снимки във форума, на които се виждат таквиз работи ! То по тая логика трябва да напълним с темички раздела "Критики".
от самите нас !!!

Аватар
ALEX M.
Експерт

Назад към Настилки и облицовки