цени на груб строеж

Изображение

цени на груб строеж

Мнениеот mariamladenova на 20 Мар 2008 17:31

Здравейте,
Моля някой да ми помогне какви точно СМР /подготовка на терена, изкоп, подложен бетон и още какво/да договярам със строител за извършване на груб строеж на еднофамилна къща. В какви граници си движат възнагражденията за труд при отделните видове СМС - груб строеж. Най-ориентировъчна цена за кв. м. на груб строеж - труд и материал.Как да намеря строители и каква документация да им представя заполучаване на оферти, от които да избера строителя с който да сключа договор за извършване на грубия строеж.
Предварително благодаря на тези отвас които ще си направят труда да ми отговорят.
mariamladenova

Re: цени на груб строеж

Мнениеот admin на 21 Мар 2008 13:38

mariamladenova написа:Здравейте,
Моля някой да ми помогне какви точно СМР /подготовка на терена, изкоп, подложен бетон и още какво/да договярам със строител за извършване на груб строеж на еднофамилна къща. В какви граници си движат възнагражденията за труд при отделните видове СМС - груб строеж. Най-ориентировъчна цена за кв. м. на груб строеж - труд и материал.Как да намеря строители и каква документация да им представя заполучаване на оферти, от които да избера строителя с който да сключа договор за извършване на грубия строеж.
Предварително благодаря на тези отвас които ще си направят труда да ми отговорят.

Здравейте,
средната ориентировъчна цена за груб строеж на къща е около 190евро/м2 с вкючено ДДС. В нея не влизат цени за подготовката на обекта за работа - ограждане на обекта, изкопи, санитарен възел, охрана на инструмент и материал. Също обратен насип с трамбовка, дрениране и хидроизолация на основите.Ако сте далече от местоживеенето на бригадата за изпълнение ще бъдат начислени и пътни такси или трябва да осигурите преспиване на хората за ваша сметка. Цената за покривната конструкция се калкулира отделно, като тя е сравнително по-малка от средната цена за груб строеж.
В цената за груб строеж влизат всички стойностни цени на материалите, както и труд на работниците. В цената се включват труд и материали за фундиране ( армиране, кофриране и изливане на основи ), армиране, кофриране и изливане на бетон на плочи, колони, греди, стълби и покрив, ако той е от стоманобетон. Влизат още труда и материалите за зидария без измазването и. Към цената за материали се начислява и процент за транспорт и товаро-разтоварна дейност. Към цена за труд на работник се начислява от 95 до 105 допълнителни фирмени разходи, процент печалба за фирмата и накрая ДДС. Така се формира крайната цена от 190 евро/м2.

Документацията нужна на всеки строител за да ви направи оферта са количествените сметки на проекта. Трябва да му предоставите и всички работни проекти... въобще цялата документация, която касае къщата и правите 5-6 копия и давате едно от тях на евентуалния изпълнител за да ви направи оферта. Оригиналите си ги пазите.
Съветвам ви строителят, който ще ви строи къщата да е регистриран в Строителния регистър. Ако не е легитимна фирмата общината, може да ви създаде спънки в узаконяването на къщата в последствие.
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
admin
СМР
СМР

Мнениеот mariamladenova на 24 Мар 2008 15:05

Здравейте,
Много Ви благодаря за отговора. Ако Ви е възможно моля, кажете ми в тези 190 евро на кв.м., какъв е размерът на възнагарждението само за труд, като крайна цена с всички включени допълнително суми като печалба, ДДС и други.
Предварително много Ви благодаря.
mariamladenova

Мнениеот stroyko на 28 Мар 2008 11:23

Много Ви благодаря за отговора. Ако Ви е възможно моля, кажете ми в тези 190 евро на кв.м., какъв е размерът на възнагарждението само за труд, като крайна цена с всички включени допълнително суми като печалба, ДДС и други.
Предварително много Ви благодаря.

Предполага се, че може да бъде половината сума.
Аватар
stroyko
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот mavro на 16 Фев 2009 19:16

admin написа:

Здравейте,
средната ориентировъчна цена за груб строеж на къща е около 190евро/м2 с вкючено ДДС. В нея не влизат цени за подготовката на обекта за работа - ограждане на обекта, изкопи, санитарен възел, охрана на инструмент и материал. Също обратен насип с тръмбовка, дрениране и хидроизолация на основите.Ако сте далече от местоживеенето на бригадата за изпълнение ще бъдат начислени и пътни такси или трябва да осигурите преспиване на хората за ваша сметка. Цената за покривната конструкция се калкулира отделно, като тя е сравнително по-малка от средната цена за груб строеж.
В цената за груб строеж влизат всички стойностни цени на материалите, както и труд на работниците. В цената се включват труд и материали за фундиране ( армиране, кофриране и изливане на основи ), армиране, кофриране и изливане на бетон на плочи, колони, греди, стълби и покрив, ако той е от стоманобетон. Влизат още труда и материалите за зидария без измазването и. Към цената за материали се начислява и процент за транспорт и товаро-разтоварна дейност. Към цена за труд на работник се начислява от 95 до 105 допълнителни фирмени разходи, процент печалба за фирмата и накрая ДДС. Така се формира крайната цена от 190 евро/м2.

Документацията нужна на всеки строител за да ви направи оферта са количествените сметки на проекта. Трябва да му предоставите и всички работни проекти... въобще цялата документация, която касае къщата и правите 5-6 копия и давате едно от тях на евентуалния изпълнител за да ви направи оферта. Оригиналите си ги пазите.
Съветвам ви строителят, който ще ви строи къщата да е регистриран в Строителния регистър. Ако не е легитимна фирмата общината, може да ви създаде спънки в узаконяването на къщата в последствие.

admin, тази оферта,която сте представили за цена на груб строеж към днешна дата все още ли е актуална? До колкото съм запознат цените на материалите паднаха. Бихте ли я актуализирали?
МОЖЕ ДА СМЕ БЕЗДЕЛНИЦИ,НО НЕ СМЕ БЕЗ ПРАЗНИЦИ !
Аватар
mavro
Активен потребител

Мнениеот admin на 19 Фев 2009 18:23

mavro написа:
admin, тази оферта,която сте представили за цена на груб строеж към днешна дата все още ли е актуална? До колкото съм запознат цените на материалите паднаха. Бихте ли я актуализирали?

Напротив, цената в момента е по-скъпа :) .
Можеш да видиш ориентировъчни цени на ценоразписа в саита ни.
Аватар
admin
СМР
СМР

Мнениеот petar3333 на 30 Ное 2009 18:21

При цена 120 евро м2 съм правил жилищни сгради , когато се бяха дигнали цените на материалите.Включвам и всички изкопни работи.150 евро на м2 си е нормална цена и най интерестното че не се влияе от инфлации и разни други работи, просто цените за груб строеж на мърдат не знам защо така се получава.
petar3333
Потребител

Мнениеот zip на 17 Сеп 2010 10:47

Каква е цената на кв.м. груб строеж към днешна дата? И върху каква площ да го изчислявям, ако искам да си построя еднофамилна къща със ЗП 50кв.м. /т.е. два етажа по 50.кв.м.+подземен етаж-мазе/? Благодаря предварително за отговора.
zip

Мнениеот admin на 17 Сеп 2010 20:20

Трябва да смяташ за 150м2, тоест три плочи. Според мен фирмените цени в момента варират около 160 - 200 евро/м2. Ако успееш да намериш самостоятелни майстори, които да не те лъжат, може да ти излезе около 100 - 120 евро/м2.
Аватар
admin
СМР
СМР

Мнениеот u3poD на 17 Сеп 2010 22:25

admin написа:Трябва да смяташ за 150м2, тоест три плочи.

Да добавим и покрива които е много важна част от строежа.
Крайната цената се формира от вида на изкопните работи ( изкопи насипи , местоположение на обекта, нивото на подпочвените води). Ще има ли операции като: дренажи, топлоизолации, хидроизолации на основите, укрепване на изкопа. Да не се получи накрая че мазето по скъпо от къщата. То за ниска цена винаги може да се формира . Но да не четем мнение след време имам проблем с влага в мазето. И се почва копане на ново дренажи изолации moil.gif
Всичко може, но не всеки го може! За да се справяш, трябва да ти идва от вътре!
Аватар
u3poD
СМР
СМР

Мнениеот Rado_smolian на 27 Окт 2010 16:21

Цените за груб строеж могат да варират доста.Много хора разбират погрешно цена на м2.Трябва винаги да си наясно под "квадратен метър" какво се има в предвид.Доста фирми спекулират с цените.Давам пример с моята къща която построих наскоро- РЗП 165м2 или 75м2 застроена площ(първи етаж) и 90м2 втори етаж.Разходите ми за груб строеж са 52 000лв. труд +материали.Строих я с бригада, аз бях технически и си закопувах материалите.Аз се занимавах с документацията и всичко останало.
Та примера:
Ако смятаме на РЗП 165м2:
52000/165м2/1.95583=161 евро/м2
Ако смятаме конструктивно(както смятат строителите)-75м2 фундаменти+90м2 първа плоча+90м2 втора плоча+120м2 покрив(някой разпределят фунраментите или покрива в квадратурата на плочите) - така може да бъде равно на 375м2 или 300м2:
52000/375м2/1.95583=71 евро/м2
52000/300м2/1.95583=89 евро/м2
Всички строители залагат количествената сметка дадена от инвеститора и я правят количествено-стойностна с цените на които те работят.Получава се една крайна сума с печалба и всички начисления и тя се дели на квадратурата.
Въпросът тук е :ВСЕКИ КЛИЕНТ ДА ЗНАЕ НА КАКВА КВАДРАТУРА Е РАЗДЕЛЕНА ПОЛУЧЕНАТА ЦЕНАТА НА М2 И КАКВО ТОЧНО ВЛИЗА В ТАЗИ ЦЕНА.
Аз се занимавам с ценообразуване и мога да разясна на всеки ако има въпроси.
"Тези, които изковаха от мечовете си рала, сега орат за онези, които си запазиха мечовете"
Аватар
Rado_smolian
Потребител

Мнениеот Rado_smolian на 27 Окт 2010 16:30

И нещо друго искам да кажа.
Хотел, жилищна сграда и къща не е едно и също.
Цената на М2 хотел в момента варира от 105-140 евро/м2(в зависимост от конструкцията, изкопите и покрива)
Цената на къща е от 170-200 евро/м2.Цена по-ниска от това е равно на ниско качество, компромис с материали или уловка , която ще коства много нерви на инвеститора.
Ако си манериш свестни майстори и следиш изкъсо материалите може да стигнеш 120-140евро/м2
И НЕЗАБРАВЯЙТЕ: Всички цени са ориентировъчни.Всеки строеж е строго специфичен.
"Тези, които изковаха от мечовете си рала, сега орат за онези, които си запазиха мечовете"
Аватар
Rado_smolian
Потребител

Мнениеот ganevson на 12 Юни 2011 01:45

При мен нещата са следните .
Кота нула ми е 215 квадрата , 70 квадрата от които са мазе на кота - 2.60м
Застроена площ 215 квадрата с 70 квадрата мазе ми излезна

92 кубика бетон Б25 около = = 9000 лв
5 тона желязо Х 1.16 за тон без ДДС = 6800 лв
труд двама майстори и двама общаци = 2700 лв
5 кубика кофражни дъски Х 170лв без ДДС = 850 лв
4 кубика греди 10х10 х210лв = 840 лв
пясък за обратен насип 40 кубика х 6лв = 240 лв
непредвидени разходи - бира,лопати- около =1000 лв
чертата -------------------
близо 21000лв
PS Това ми са разходите за материали и труд до кота нула. Сноши налях плочата и заваля. Иначе РЗП ми е около 370 квадрата двуетажна сграда.
ganevson

Мнениеот IvanR на 15 Юни 2011 23:37

ganevson написа:При мен нещата са следните .
Кота нула ми е 215 квадрата , 70 квадрата от които са мазе на кота - 2.60м
Застроена площ 215 квадрата с 70 квадрата мазе ми излезна

92 кубика бетон Б25 около = = 9000 лв
5 тона желязо Х 1.16 за тон без ДДС = 6800 лв
труд двама майстори и двама общаци = 2700 лв
5 кубика кофражни дъски Х 170лв без ДДС = 850 лв
4 кубика греди 10х10 х210лв = 840 лв
пясък за обратен насип 40 кубика х 6лв = 240 лв
непредвидени разходи - бира,лопати- около =1000 лв
чертата -------------------
близо 21000лв
PS Това ми са разходите за материали и труд до кота нула. Сноши налях плочата и заваля. Иначе РЗП ми е около 370 квадрата двуетажна сграда.

За колко човекодни се справиха работниците?
IvanR
Активен потребител

Мнениеот mavro на 16 Юни 2011 21:20

На мен това нещо до тук ми струва 200000лв. с мазилки на стени и тавани на магазина и партера и стълбище + подови замаски на същите помещения.http://files.myopera.com/Mavro/albums/885621/8P1010006.JPG
МОЖЕ ДА СМЕ БЕЗДЕЛНИЦИ,НО НЕ СМЕ БЕЗ ПРАЗНИЦИ !
Аватар
mavro
Активен потребител

Следваща

Назад към Цени