окачен таван от гипс картон със скрито LED осветлени

Изображение
Тази тема я отварям за всички, които обръщат внимание на детайла в работата си. За всички перфекционисти и за тези, които работят занаята със сърцето си. Вижте и покажете нещо наистина впечатляващо тук.

окачен таван от гипс картон със скрито LED осветлени

Мнениеот $4ЕN на 10 Окт 2011 18:50

искам да покажа малко снимки на един модерен нов дом с тенденции към енергоспестяване и използване на иновационни начини на осветление.
тук ще е разположена елегантна кухня с бар. Скритото осветление е от водозащитни светодиодни ленти в топло бял цвят, които са дублирани за повече светлина. Вградените осветителни тела (луните) също са диодни и всяка от тях е с 3 мощни свето диода от по 1 W. Общата мощност на 3-те лунички е 9 W . Мощността на скритото осветление е 50 W. Цялата кухня разполага с осветеност от 59 W и светлината е доста повече в сравнение със светлината от стандартна 60W крушка с нажежаема волфрамова жичка.
Гъвкавите ленти са залепени за метални профили, за да допринесат за бързо топло отвеждане и охлаждане на диодите. Металните профили са заземени, за да се предотврати токов удар.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

това е една малка ниша в дневната, на която вдъхнахме живот и я направихме много елегантна с нежната светлина, която излъчва.
тава са снимки от монтажа. ще се постарая да кача и снимки в готов вид.
Изображение

Изображение

това е спалнята с преобладаващо скрито осветление.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

разполагам и със снимков материал на етапите от работата, който мога да кача в бъдеще при интерес от ваша страна или свободно време от моя :)
Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Стоян Халембаков 0897614847

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Re: окачен таван от гипс картон със скрито LED осветлени

Мнениеот valat111 на 10 Окт 2011 19:17

a (96).gif ,ще си открадна идеи. Пусни и етапите JC-ThankYou.gif
valat111
Активист

Мнениеот academil на 11 Окт 2011 16:58

$4ЕN написа:...тук ще е разположена елегантна кухня с бар.
Скритото осветление е от водозащитни светодиодни ленти в топло бял цвят,
които са дублирани за повече светлина.

Имам известни резерви към това изпълнение, светлинното единствено.
Съгласно НАРЕДБА № 49 ЗА ИЗКУСТВЕНО ОСВЕТЛЕНИЕ НА СГРАДИТЕ
осветлението в кухня на жилищна квартира следва да бъде минимум 100 лукса;
практически жените искат да има локално осветяване над 200 лукса над работния плот.
Дори ако "Технологията на кухнята" предвижда използване само на ресторантска храна с притопляне,
предвиденото осветление в никакъв случай не е достатъчно за нормално функционираща кухня.
По мои изчисления (приблизителни) повече от 2 пъти.

Мисля, че това решение е изпреварило възможностите на диодните ленти,
вероятно след 3-5 години ще е напълно възможно.

В случая най-вероятно ще се наложи монтиране на някаква прожекторна лампа.
Иначе от такава кухня салата не искам ! sk (6).gif

Още по-съмнителна е енергийната ефективност.
В момента масово се използват светодиоди със светлиен поток от порядъка на 55 – 75 лумена на ват заради ниската им цена.
Това обаче не води до реална енергийна ефективност,
защото подобни стойности притежават и енергоспестяващите и луминсцентните лампи.
Ето няколко примера за съотношението лумен/ват на различни видове лампи:
Лампа с нажежаема спирала 100W: 13-15 lm/W
Лумисцентна лампа 120 см 36W: 69 lm/W
Енергоспестяваща лампа 24W: 60 lm/W
Халогенна лампа тип луничка 20-30 lm/W
Натриева лампа ниско налягане 18W – 131W: 100-200 lm/W
Натриева лампа високо налягане 53W: 43 lm/W
Светодиоди LED 1W: 80 – 140 lm/W .

А за спалнята, коридора, решенията са особено удачни от стилна гледна точна. sk (38).gif
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот $4ЕN на 12 Окт 2011 20:56

Благодаря за проявения интерес :) .
Аз също предпочитам в кухнята да ми е по-светло. Според мен също не е напълно достатъчнo светлината.
Ще има и осветление под горните шкафове някой ден, което ще подпомогне общата осветеност в кухнята.
В тази стая са вместени кухнята и трапезария, в която също има осветление. Още не знам какво е осветлението в трапезарията на което са се спрели собствениците.
До момента имаме 11м светодиодна лента х 4,8 W/м= 52,8 W. Светлинният поток е 150lm/м =>1650 lm общо за цялото скрито осветление.
Луничките са 3бр. х 230 lm => 690 lm общо. Общата осветеност на скритото и луничките е 2340 lm . Като се добави и осветеността на лампите под горните шкафове (която не я знаем колко е, но да я приемем грубо за 40 W крушка, която създава 415 лумена светлинен поток и от полюлея над кухненската маса, който да приемем, че има 1 крушка от 100 W, със стойност 1037 lm).
Общата квадратура на стаята и трапезарията е 25 м?.. За да е изпълнено условието за осветеност 100lx излиза, че за 25м? стая е необходимо да има 2500 lm. По груби сметки до момента имаме 3792 lm

Вече на пазара има и по-мощни диоди от серията 50/50, които за 11м дават 8800 lm.
Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот academil на 12 Окт 2011 21:04

Общо взето сметките са така, обаче коефициентът на полезно действие е твърде нисък поради високото разположение на диодните ленти,
налице е голямо разсейване на светлинния поток, и повече отраззително осветяване. Не че не си на прав път, де. Искрено ти желая успех.
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот $4ЕN на 26 Окт 2011 09:36

Наскоро ходил на гости в тази кухня , вече сглобена. Лампите под горните шкафове липсват още и наистина е малко тъмно само със скритото. Като се пуснат луните и лампата на дневната става по-нормално, но ми липсва осветително тяло под горните шкафове- светлината на работните плотове.
MANA.bg

Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот $4ЕN на 09 Дек 2012 12:06

emiter67 написа:Ето и едно скрито осветление от мен ! http://emiter67.snimka.bg/experiment/el ... 5.18298976

Препоръчвам ти да застъпваш осветителните тела, така че да не се получават тези "черни дупки" между тях.
Иначе е супер sk (49).gif
MANA.bg

Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Назад към Специални и Нестандартни изпълнения