външни основи на къща: Как да изолирам?

външни основи на къща: Как да изолирам?

Мнениеот кирилов на 26 Авг 2009 23:03

Не съм нов Laie_67.gif

Здравейте, малки големи и още по-големи майсторчета и чирачета!!!

Отново имам въпрос както до сега, ако сте забелязали...... a (103).gif

Интересува ме, коя е най-добра и на нормална цена хидроизолация за външни основи на новопостроена къща???

Благодаря предварително!!!!!!!!!
кирилов
Потребител

Re: външни основи на къща: Как да изолирам?

Мнениеот ivansts на 26 Авг 2009 23:09

Абе , човек , ти да не даваш консултаций и съвети срещу заплащане , въпросите са ти " от главата та за краката " :D
Аватар
ivansts
ДЕКОРАТИВНИ БОИ И МАЗИЛКИ

Мнениеот ivansts на 26 Авг 2009 23:09

Или беше обратно..... :?
Аватар
ivansts

Мнениеот кирилов на 26 Авг 2009 23:11

хе хе хе ....... Laie_67.gif Laie_67.gif Laie_67.gif

К'во да се прави ......нали трябва да влизам да живучкам в тая къща.....Бързам нямам време..... :headbash: :headbash: :headbash:
кирилов
Потребител

Мнениеот MASTERCAM на 26 Авг 2009 23:16

Живучкам това ми е много познато :? ама от къде :?
http://mastercam.alle.bg/
https://www.facebook.com/MasterFireplaceArt
0894391142 - Това е личният ми мобилен номер -Globul.
Аватар
MASTERCAM
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Камини, барбекю, огнища и декорации
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Камини, барбекю, огнища и декорации

Мнениеот кирилов на 26 Авг 2009 23:22

хе хе хе ......ти пак си до мен ..... JC-ThankYou.gif

От една циганка Laie_67.gif Laie_67.gif Laie_67.gif
кирилов
Потребител

Мнениеот bat_al_a на 12 Окт 2009 22:51

Колега малко късно ти отговарям на въпроса, не казвам че е най-добрия вариант, а пък и е трудно да се каже за най-добър вариант. Ще ти кажа кои са най-добрите изолатори от влага/вода/ на предмети, които ще се полагат в земята - битума и полиуретана. Втория вариан е скъпичък, но за първия ти гарантирам че ще имаш успех, а и е оптимален като цена качество. Купуваш си от някоя бакалия за строителни матераили хидроизоалционна битумна паста(няма значение дали е на водна основа или на база органичен разтворител, просто първата ще филмира-изсъхне доста по-бързо от другата след полагането й). Ако не са ти разкопани основите ги разкопаваш, при необходимост ако са много мокри ги оставяш ден два да поизсъхнат, ако бързаш ги нагряваш с горелка-върши работа. Процедурата по изолация е едно грундиране на основите + още две повторения.
1. Грундиране/целта чрез грунда е да се осигури добра адхезия между основния изолиращ материал и обработваната повърхност/ - купуваш битумен грунд или асфалт лак. Обмазваш основите с четка или валяк/ ако повърхността няма много грапавини-валяк, ако има повече неравности-четка, четката набива подобре материала/. Ако не намериш грунд използвай основния материал(битумната паста), като разредиш част от него както следва: ако пастата е на водна база- с вода 80 към 20, ако е на база органичен разтворител - 80 към 20 с АМБ, МРТ и т.н.
2. След изсъхване на грунда се полага вече нерзреденен гъст материал от битумната паста, отново чрез обмазване с валяк или четка. При наличие на пукнатини по основата се облепя/докато е още мокър намазания участък с гъстия материал/ полиестерно платно, стъклофибърна мрежа или нещо подобно което ще покрие изцяло образуваните фуги. Платното се притиска с помощта на валяка или четката след като се разпъне върху намазания участък, с цел изгонване на остатъчен въздух(процедира се както се лепят тапети).
3. Следва финален запечатващ слой- отново след като е изсъхнало предното покритие/слой/, се обмазава пак с гъст асфалтов материал мрежата, да се покрие така, че да не се наблюдават 'сухи' участъци. Изчаква се отново няколко часа /желателно ден/ след което може да се засипват обработените основи.
Ако нямате фуги по основите можете да процедирате без полагане на омрежване между предпоследния и последния слой.
bat_al_a
Активен потребител

Мнениеот кирилов на 25 Яну 2010 21:23

Сори и аз малко късничко ти Благодаря за информацията.

Оставих изолацията на основите за пролетта.

Благодаря ти !!!!
кирилов
Потребител

Мнениеот Dimityr65 на 14 Юли 2010 10:28

Здравейте. Искам да питам нещо във връзка с изолацията на основите. Имам влага в основите на къщата. Самата къща е построена на парцел с денивелация от 2-3м. Прочетох съветите за обработка на основите с хидроизолационни материали, но ме интересува и друго нещо:
1. Около къщата имам бетонни пътеки, мога ли да копая до тях, или задължително да ги разбия и да копая плътно до основите.
2. Задължително ли е да правя в такъв случай и дренаж, при условие, че обработя основите?
3. На каква дълбочина под основите трябва да сляза.
Ще чакам съвети, благодаря Ви.
Dimityr65

Мнениеот bat_al_a на 14 Юли 2010 20:48

По принцип ти трябва да хидроизолираш основите,а не пътеките, така че трябва да си разчистиш основите изцяло. За дренажа зависи от количество вода, което се събирало или таило през основите. Желателно е да ги обработиш изцяло, така че прецени си сам за дълбочината. Ако не ти се копае пробвай с капилярните хидроизолации, да изолираш по принципа на осмозата от вътре на вън(смисъл да обмажеш стените отвътре и ХИ се просмуква през стената навън), и ако те не ти решат проблема, тогава ще се наложи да се копае sk (25).gif
bat_al_a
Активен потребител

Мнениеот Dimityr65 на 15 Юли 2010 10:11

Благодаря ти за съветаи вниманието.
Искам да питам още нещо.
Ако изкопая до основите канавки, като се слезе задължително под основите , и ги напълня с филц, но без дренажен маркуч и дренажен кладенец, ще се получи ли нещо?
Dimityr65

Мнениеот Dinana на 22 Юли 2010 12:21

Да водата ще премине през филца, и няма да има къде да отиде; и като се напълни отново в къщата! [smilie=to funny.gif]

Целта на тръбата е да отведе някъде тази вода, а не се слага просто защото детайла е такъв! Измисли къде сте отива тази вода от дренажа????

Направи си резервоар, събирай вода и си поливай градинката !
Аватар
Dinana
Активен потребител

Мнениеот bat_al_a на 22 Юли 2010 18:09

Абсолютно съм съгласен с колегата sk (43).gif
bat_al_a
Активен потребител

Мнениеот ЕЖК на 10 Сеп 2010 11:09

Здравейте. Моля за съвет. Бих искала да направя хидроизолация на основите на къща. Но от към финансова страна на този етап бих могла само на 1та страна да положа хидроизолациа. Та въпросът ми е: може ли хидроизолацията на основите да се прави на етапи, т.е този месец едната страна, след 3-4 месеца другата и така докато не обиколя къщата? Благодаря предварително!
ЕЖК

Мнениеот admin на 10 Сеп 2010 16:37

ЕЖК написа:Здравейте. Моля за съвет. Бих искала да направя хидроизолация на основите на къща. Но от към финансова страна на този етап бих могла само на 1та страна да положа хидроизолациа. Та въпросът ми е: може ли хидроизолацията на основите да се прави на етапи, т.е този месец едната страна, след 3-4 месеца другата и така докато не обиколя къщата? Благодаря предварително!

Хидроизолацията трябва да се направи едновременно навсякъде. По-добре изчакай да събереш всички пари и тогава започвай работа.
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
admin
СМР
СМР

Следваща

Назад към Хидроизолация