хидроизолация на проходим покрив

Re: хидроизолация на проходим покрив

Мнениеот $4ЕN на 25 Ное 2008 00:28

най-добре ще е ако може да отложите за пролет , та дори и лятото , когато всичко ще е изсъхнало перфектно , защото ако се запечата когато е още влажно става малко кофти
Харесайте новата ми страница във фейсбук :)
mana.bg

Стоян Халембаков 0897614847
schenbmxjnkys[at]gmai.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот nik на 25 Ное 2008 15:28

Да! Така е.
Мога ли да попитам вас специалистите, през зимният период мога ли да си направя мазилка примерно минерална на антрето в апартамента. Все пак там се отоплява, а пък и ще излизаме в коледни и новогодишни празници 12дни. Сами разбирате, че не може всеки ден да се яде и пие, а и не обичам да стоя без занимание. Досега бях с Японска мазилка обаче котаракът ми я направи на дреб. Мисля си,че мазилка от тип минерална или полимерна ще свърши работа.
Посъветвайте ме с каква мазилка и от коя фирма да го направя. Друго което ме интересува е, ще мога ли да положа мазилката направо в/у панела като предварително го грундирам. Не е много криво след като съм полагал японската. Ще ви бъда благодарен за съветите. Извинявам се, че навлязох в друга секция на форума.
nik
Потребител

Мнениеот admin на 25 Ное 2008 23:47

Никакъв проблем няма за поставянето на мазилката в отопляемо помещение вътре в апартамента a (84).gif .
Може би минералната е по-за предпочитане от полимерната. Полимерната някак си ми стои по-добре за тавани, ако се слага вътрешно.
Грунда е задължителен. Не се притеснявай за панела и слепването на мазилката върху него - ще стане перфектно, стига да е чист от бои.
Вземи си такава полимерна, че да ти харесва независимо от коя фирма е - при теб става въпрос за чиста декорация. На мен ми допадат по-едрите минерални с едрина на зърното над 2мм. Само не забравяй, че колкото е по-едрозърнест материала, толкова повече разход дава :) .
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
admin
СМР
СМР

Мнениеот W123 на 26 Ное 2008 00:43

Сега ти е перфектното време за вътрешни ремонти.Още от лятото съм отложил "мойте хора" за зимния период.
В следващите няколко месеца шпакловките и мазилките стават просто перфектни.Няма да пресъхват,да бързаш,съхнат си нормално.Колкото и да е студено навън,вътре в блок неможе да падне повече от 15 градуса което е просто перфектно за шпакловки и боядисване.Това ми е любимия период за работа.
При теб е същата работа.
За мазилките за които стана дума.Ще хване здраво но послушай админа
...Не се притеснявай за панела и слепването на мазилката върху него - ще стане перфектно, стига да е чист от бои...

Съвета ми е да си вземеш и да пуснеш една ръка от бялото лепило за прешпакловане на изолации като вкараш естествено и мрежаПо този начин си гарантираш абсолютна здравина понеже мрежата адски много помага.Защо от бялото лепило?!Ами защото ако решиш да си направиш примерно червена влачена мазилка,на места се показва долния пласт и се вижда.А в бялото лепило може да хвърлиш една шепа оксиден оцветител и да си зададеш цвят подобен на мазилката.Така дори и някое камъче да провлачи и да събере материяла отдолу ще се види лепилото което е в цвят който не се различава.
А ако ти се играе малко може да си направиш много интересни циганийки...да комбинираш два цвята.Примерно оранжево с кафяво,зелено с жълто или каквото си поискаш.Пускаш тиксо диагонално на коридора като не една лента тиксо а много през да речем 50см.После перпендикулярно на тях (другия диагонал) друго тиксо пак на 50см.Така цялата стена ще стане на квадрати но завъртени на 45градуса.През един (да стане шахматно) ги облепяш целите с хартия за да ги запазиш и започваш с единия цвят да нанасяш мазилката.След като я надереш сваляш тиксото докато не е изсъхала и след един или два дни зависи колко време й трябва облепяш точно по ръба вече готовите квадрати,покриваш ги този път тях с хартията и правиш останалите квадрати.И вече имаш едно напълно неузнаваемо антре.Ако още по странно искаш да го направиш,освен двата цвята,можеш да надереш мазилката така че единия цвят шарките да са вертикални а другия хоризонтални,или на единия цвята по единия диагонал а на другия по другия диагонал.
Само да ти се развихри фантазията можеш да направиш страшни неща.
За мазилка можеш да използваш спокойно Деко на Оргахим.Цената е повече от достъпна.
А за хартия,минаваш през Метро,Бриколаж и Практикер и им обираш брошурите :D
Аватар
W123
Експерт

Мнениеот nik на 26 Ное 2008 08:28

Благодаря ! Всички бяхте перфектни!
nik
Потребител

Мнениеот sea_em67 на 17 Фев 2010 23:54

Съжалявам колеги че отварям нова тема по вече съществуваща, sk (12).gif но ме интересува дали някои е работил или ползвал тази изолация?
Кави са отзивите за нея?
Каква е технологията?
http://www.izolacii.eu/php/product_prof ... ml?id=1292
sea_em67

Мнениеот hipo на 29 Юли 2010 11:08

Здравейте колеги, new-user.gif

Съжалявам колеги че отварям нова тема по вече съществуваща, но ме интересува дали някои е работил или ползвал тази изолация?
Кави са отзивите за нея?
Каква е технологията?
http://www.izolacii.eu/php/product_prof ... ml?id=1292

Ние полагане двукомпонетни безшевни изолации като полиуреа и полиуретанова пяна. Това са материали които се нанасят с машина при висока температура и налягане. В рамките на около 10 сек. се получва химична реакция и Вие получавате готова хидроизолация или топлоизолация. Получената изолация е безшевна от край до край , без кроене, лепене и т.н. Тези изолации са приложими като за нови така и за стари покриви и тераси. Ако имате нужда от допълнителна информация, готов съм да отговарям.

Поздрави
hipo

Мнениеот chobanov на 04 Авг 2010 15:45

За течните изолации съм съгласен, че ще свършат работа, освен това ще са и по-евтини. От друга страна полиуретановите са( според мен) най-здравите сред хидроизолациите. Последно поставях полиуретанова френска хидроизолация на тереса( Алсан, на Сопрема). Няма никаква философия. Валяк, маска за гунда, защото е изключително силен химикал, който така запечатва основата, че стои като огледало. По ъглите, воронките, фугите и евентуалните пукнатини се поставя армировка (аз ползвах марли)- някакъв илекотен геотекстил или дори по-широк бинт. Алсанът се нанася с валяк на 2-3 ръце, като с последната ръка се завършва с кварцов или силициев пясък. Става много красиво.
chobanov
Потребител

Предишна

Назад към Хидроизолация