проблемен комин

Водопровод и Канализация, Електричество, Газопровод

проблемен комин

Мнениеот valdes на 03 Мар 2009 16:13

Привет на всички във форума,имам следния проблем:Монтирах си камера с водна риза,когато я запалих комшиите през един етаж изпищяха.Изчистихме комина пак същата работа,комина е старичък с кръгло сечение,дължината му е добра има някаква тяга но явно нещо не му достига.Искам да помоля за съвет как да увелича тягата му,ако се сещате за някой добър майстор да помогне още по добре,помагаите! :wallbash:
valdes
Потребител

Re: проблемен комин

Мнениеот ALEX M. на 03 Мар 2009 16:58

Проблема е по дълбок ! Повечето хора си мислят че кумина е просто тръба, която води на покрива ! Кумините работят най- добре, когато са със съответния за огнището диаметър. Кумина може да е по- широк, или пък по- тесен. Другия вариант е да е направен лошо ? Трябва повече инфо !
Никой не може да ни спаси
от самите нас !!!

http://vbox7.com/play:86847943#
Аватар
ALEX M.
Експерт

Мнениеот desivaleva на 04 Мар 2009 09:47

Комина се изчислява ако е тесен задължително трябва да е висок но всичко си има пропорции в зависимост от горивната камера включена в комина ще се поровя и ако намеря материал ще пиша
Аватар
desivaleva
Активист

Мнениеот ALEX M. на 04 Мар 2009 22:34

Порови се ! Ама в литературата, не в огнището !
от самите нас !!!

Аватар
ALEX M.
Експерт

Мнениеот valdes на 04 Мар 2009 23:13

Извинявам се за недостатъчната информация,вече цял месец чета по тази тема и съм на ясно че комина не е просто нещо си там.Моля за съвет за да се насоча от къде да започна.Комина както казах е 30 годишен,зидария с четворки/такива са имали в повече явно тогава/ измазан но сто процента вече има пукнатини.Комините са прави без преливници вървят два успоредни.Странното при мене е че трябва да е много студено за да гори камината без да имам проблем с комшиите,за това си вадя извода за увеличаване на тягата.Широчината на комина също не е от най-добрите за мен тръгвам със ф150 а излизам в коминно тяло на ф115,дължината на димохода ми е около 1,5м.Мисля че имам проблем с подналягането. :datz:
valdes
Потребител

Мнениеот Жоро на 19 Мар 2009 14:15

Преди този комин използван ли е, ако не то доста работа и нерви ще има :wallbash: .Най-вероятно зидарията на комина на етажа на съседите не е изпълнена както трябва , ако е така ти нищо неможеш да направиш в тях ще трябва да се поразкърти moil.gif , огледа, при нужда събори и иззида по-качествено и измаже.
Аватар
Жоро
Активист

Мнениеот ALEX M. на 21 Мар 2009 03:46

Там, където има водна риза комина или се изчислява (и това хич не е просто), или за по- лесно се слага метална тръба ! В някакъв си комин, просто ей тъй ... не е препоръчително ! Пропускането на комина съвсем не е единствения проблем, който може да възникне ! По- често срещаният проблем е конденза ! С други думи потича една чернилка и няма оправия ! А с тухли четворки :? :? За водогрейни отоплители комините се правят с плътни единички ! И то легнали ! Камини, готварски печки и разни други щуротии с водни ризи са пълни измишлъотини ! Мойте съболезнования към valdes прее:censored: !
от самите нас !!!

Аватар
ALEX M.
Експерт

Мнениеот steprenka на 24 Мар 2009 10:02

имам нужда от спешна консултация купихме си апартамент на осми последен етаж по самото коминно тяло има страшно много теч от сажди едно такова черно и миришещо дайте ми идея с какво да го замажем че да не избива тая чернилка в момента си личи че е измазан с цимент но пак е избило или пък трябва да го облицоваме с нещо , а и мижду другото комина е замазан горе на покрива по точно е ремонтиран аз си мисля дали да го скрием с гипсокартон или пък да го облечем с камък.моля да ми дадете савет ако сте се сблъсквали с този проблем.предварително благодаря
steprenka
Потребител

Мнениеот W123 на 24 Мар 2009 12:29

Снимай че така малко не се схваща идеята.Може и с телефон или с каквото и да е въпроса е да се види за какво става дума.
Аватар
W123
Експерт

Мнениеот ALEX M. на 24 Мар 2009 23:25

от steprenka на Вто Мар 24, 2009 9:02 am
имам нужда от спешна консултация

Защо не си отвори друга тема ? Не приемай забележката много навътре но комина на Валдес е едно пък твоя - съвсем друго !
А колкото до комина - наистина не става ясно от къде тече, а само какво тече ! Освен от стаята, ако можеш, снимай го и на покрива и в подпокривното пространство !
от самите нас !!!

Аватар
ALEX M.
Експерт

Мнениеот valdes на 25 Мар 2009 23:20

След саболезнованията на ALEX M.и отвратителните ми съседи които не искат да си измажат комина,съм принуден да монтирам вентилатор.Имам само един въпрос към всички спецове разбирасе и към ALEX M.-Мога ли така да монтирам вентилатора че когато не работи комина да функционира макар и не така добре.Благодаря на всички отзовали се! a (84).gif
valdes
Потребител

Мнениеот W123 на 26 Мар 2009 00:05

Въпрос 1 -захранването на вентилатора с ток.От къде,кой ще го включва,кога ще работи и колко месеца в годината,с други думи кой ще е вентилаторджията.
Въпрос 2 -цената.Знаеш ли че са доста скъпи,ако говорим за хубави такива вентилатори?
Въпрос 3 -дали ще се организирате всички да го купите или ще се гърбиш сам.
Въпрос 4 -абе що не им мушнеш една топка вестници торе на кумина на тия педали да им очерниш стаите и да видиш как ще се оправи всичко.
Аватар
W123
Експерт

Мнениеот ALEX M. на 26 Мар 2009 01:09

Значи вентилатора наистина е някакво решение ! И е вярно че са скъпички ! А за да нямат проблеми съседите а и ти, защото ще се подобри тягата, трябва да е монтиран над последния етаж. Обаче, ако има сериозни пропуски по етажите ... не знам какво ще се получи ? Но пропуските по етажите и тягата ... ? Дано да са ти единствения проблем !? Защото, когато комина е студен се появява конденз. И този конденз е повече при водогрейните отоплители. А когато стените на комина са тънки и не могат да се загреят достатъчно, тогава и тягата намалява. Ами ... :? :? :? Ако можеш да вземеш някой използван вентилатор от някоя фирма, която се занимава само с това, един вид под наем, за да пробваш как ще работи ... може би ще е най- добре ? А за захранването не се притеснявай ! W123 сигурно има уплах от тока - както всички шпакловчици !
от самите нас !!!

Аватар
ALEX M.
Експерт

Мнениеот W123 на 26 Мар 2009 02:59

Не не,аз за тока друго имах предвид.Този вентилатор нали трябва да се включва?Кой ще го включва и кога ще стане тва.Примерно Минчо иска да си пали печка в началото на септември а Спасчо се топли до края на април.Не може па и кой когато си пали печката да ходи да го пуска и после да го спира защото ще стане смях.
После пък се почва дай да пплащаме ток понеже е вързан към общия ток,ама единия е на климатик и вика мен кво ма боли,тия с печките викат да бе е ся ша плащаме по 30 кинта на месец на апартамент ток на вентилатора,третия вика "Па язе съм морж и тоя месец не съм палил и няма да плащам"...
Става един омагьосан кръг...

Ръгай вестника докато палят още че да може сега на лято да се оправи кумина и да си боядисат хората :D

Иначе от ток не ме е страх.При първа възможност като се засечем някъде с него веднага си подаваме ръце и се здрависваме.Аз съм свикнал вече и не ми прави впечатление.
Аватар
W123
Експерт

Мнениеот valdes на 26 Мар 2009 18:40

Благодаря че се отзовахте,за вентилаторджията и когато спре тока съм го измислил това не е проблем,също така комина се затопля бързо ще обясня с две думи какво имам предвид когато температурата е под 0 всичко е ок.Но стопли ли се малко и се почва.За това си мисля че може и да се получи.Въпроса който трябва да си изясня е дали като сложа вентил.ще затапя изцяло комина,за да може когато комшиите само палят да не го пускам.Цялата работа ще ми стъпи на 800 лв.
valdes
Потребител

Следваща

Назад към Инсталации