нацепена връзка на гипсокартона с тавана

нацепена връзка на гипсокартона с тавана

Мнениеот Zdravetsa на 20 Май 2019 12:17

Здравейте,

1. Имам проблем с колона от гипсокартон, която с времето се е напукала горе при снадката с тавана. Имам същия проблем и с дограмата, която стига до тавана. Доколкото знаем и на двете места връзката е била обикновен акрилен силикон, който обаче се е сцепил с времето. Има ли вариант за нещо различно, или пък подобен, но по-качествен за да издържи по-дълго?

2. Същата колона от гипсокартон се е нацепила и отстрани, там мисля да намажа слой гипсово лепило, после стъклофибърна лента и после шпакловка sheetrock. Моля потвърдете това ли е най-правилно
Мерси, Здравеца
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Zdravetsa
Потребител

Re: нацепена връзка на гипсокартона с тавана

Мнениеот Zdravetsa на 29 Май 2019 19:43

Въпросът ми е дали има по-издръжливи материали, независимо от цената, но да не се нацепват по съединенията.
Zdravetsa
Потребител

Мнениеот Zdravetsa на 03 Юни 2019 14:23

Никой ли не се е занимавал с решението на подобен проблем?
Zdravetsa
Потребител

Мнениеот Стилиян Лукаров на 03 Юни 2019 19:34

Zdravetsa написа:Никой ли не се е занимавал с решението на подобен проблем?

Дори напротив - вече всички се "занимават" с гипсокартон и затова после им гледаме снимките на изпълненията по форумите. sk (37).gif
Аз не отговарям, защото картона не ми е тясна специализация, а няма и да стане. Все пак от снимките е абсолютно видно, че някой се е "занимавал" с това което не му е работа. Изпълнението е неправилно, като не знаем и материалите колко са качествени (ако беше правилно, сега нямаше да го гледам тук!). За мен решението е да се премахне (без уговорки!) и да се изпълни правилно от човек, който знае какво да прави с картончетата. Поправката няма да реши проблема - след няколко седмици или месеци, пукнатините пак ще бъдат видими.
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот pooh на 07 Юни 2019 00:11

Изначално е сбъркано изпълнението. Бих Ви препоръчал, да се преправи основно. Връзката на гипсокартон с дограма, става посредством завършващ PVC профил, а на останалите вътрешни ъгли, се полага Хартиена лента, при шпакловката, за да не пука. Изпълнението е под всякаква критика. Сигурен съм, че отговорът ми, не Ви харесва. Това е причината и да се въздържам от мнение в случая. Понякога, поправките са невъзможни и единственото спасение е тоталната преработка. Разбира се - остава и вариантът - да свикнете с дефектите ...
Поздрави и успех.
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Назад към Сухо строителство - Гипскартон