Лакиране на греди, мартаци, челни дъски и ламперия.

Видове материали
Физическите, химическите, икономическите свойства на материалите
Научни обоснования, избор на материали, производството на материали, анализ и технически приложения.

Лакиране на греди, мартаци, челни дъски и ламперия.

Мнениеот cheers на 02 Сеп 2010 07:22

Здравейте, значи ситуацията е такава: правя нов покрив и навес. Дървения материал е около 4-5 кубика. Закупих от фирма байц и лак на водна основа, но преди него ми препоръчаха импрегнант. Нанесъл съм една ръка импрегнант, 2 ръце байц за по-наситен цвят и сега е ред на лака. Интересно ми е ако на част от ламперията (сачака) нанеса лак на основата на разредител (коресилин) дали после може да се минава с лакове на водна основа? Също всякакви съвети относно боядисването и лакирането на дърво ще са ми полезни и от помощ. Благодаря Ви предварително.
град Троян
cheers
Потребител

Re: Лакиране на греди, мартаци, челни дъски и ламперия.

Мнениеот parketmilanov на 29 Ное 2010 18:17

здравейте,
лаковете на база разтворител не са точно на база кореселин но това е дребен кахър.
хубаво е когато се почне една система на акрилна основа както си почнал , да е така до край ,всяко друго нещо си е имрповизация , което може и да доведе до отлюпване на водния лак ако импрегнанта е на друга основа.разбира се че може и нищо да не се случи ще кажат други , но най-добре е да се спазват тези неща а всяка фирма си има на продукта техническо фишче.четеш и каквото пише туй
другото си носи риск.за твоя сметка.
надявам се да съм бил полезен , ако има по -конкретно питане ,марка вид на продукта ако съм го ползвал ще си призная всичко без бой :)
успехшно лакриане
Б.Миланов
parketmilanov
Потребител

Мнениеот ivo boynekov на 05 Юни 2011 15:59

Дайте съвет за лак за цигли или нещо,което да ги запази по-дълго време
ivo boynekov
Потребител

Мнениеот admin на 06 Юни 2011 21:07

ivo boynekov написа:Дайте съвет за лак за цигли или нещо,което да ги запази по-дълго време

В магазините на "Боро" се продава боя за керемиди, която не е лоша. Купи си от там.
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
admin
СМР
СМР

Назад към Строителни материали