Плоскости Маглайт - материал от ново поколение

Видове материали
Физическите, химическите, икономическите свойства на материалите
Научни обоснования, избор на материали, производството на материали, анализ и технически приложения.

Re: Плоскости Маглайт - материал от ново поколение

Мнениеот pooh на 13 Авг 2011 21:57

:?
тцтцтц ... колега, заради мен ли се нацупихте така? То бива-бива, ама някои сте големи кокони деба.
Зададох елементарен въпрос - кое е наложило използването специално на тези плоскости? Може би изказът ми е леко простеещ, но това е защото съм простак. Не сте идинственият, който ги хвали, пък и рекламата не се преследва и наказва - нали обменяме идеи и новости. Искам да си променя мнението за въпросният материал, но действия като Вашите, само затвърждават мнението ми за него! Нямам за какво да се извинявам, но все пак:
Извинете ме много Ви умолявам, не искаме да загубим подобен ценен кадър! :respekt:

П.П. Лично, моята плюшена тиква, ще е доволна ако получи отговор, но ... както се казва в един виц - а дано, ама надали.
:headbash: :datz: :headbash: :datz: (Набивам си канчето, да се почуствате овъзмезден ... поне малко)
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Мнениеот Стилиян Лукаров на 14 Авг 2011 22:49

Не виждам реклама или пък проблемни постове - нищо няма да трия!
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот Armbg на 21 Авг 2011 17:14

satansho написа:материала е леко странен.но като се имат в предвид обещаните му качества от вносителите, е перфектен за облицоване на комини . Ще рече, че има безценни скачества- здравина, влагоустойчивост и температуроустойчивост, но да заменяш гипсфазера или гипскартона в закрити помещения с него, не си струва нито усилята нито цената.Просто излишно се вкарваш в гимнастика a (12).gif
За работа не е приятен, трябва си циркуляр или зеге.На ръка се реже трудно с макетен нож като гипсфазер(да речем), а корекциите са м@м@т@ м@м@т@ sk (42).gif

Това беше първия ми тест с материала. Една година след това все още изглежда по същия начин. Отне ми 45 минути да го направя имах помощник. Сами сметнете колко пари се пестят. Технология : Полагане с винтове и обикновенна гипскартон конструкция. Пастиране грундиране боядисване с фасаген. Залепване на АЛ профили по ъглите с гъвкаво лепило за да не се обработват фугите и винтовете. Хидроизолация на шапката+боядисване със сребърен феролит за UV устойчивост. Така излезе по евтино... Връзката между хидрото и комина стана перфектна.

PS. Инвеститорите нямаха достатъчно пари. Мембраните трябваше да покриват бордовете!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Пари на заем вземи ,но изолация си направи!
Аватар
Armbg
Потребител

Мнениеот bobisol на 01 Яну 2012 15:14

Колеги изгледах клипчета по темата,но невидях този матереал"Маглаит"да бъде лепен.Въпрос;-Може ли да бъде лепен и ако може,с какво лепило се лепи.Знаем че има моменти при които няма опция за конструкция.
Весела Нова Година на всички и доходна работа. a (88).gif a (65).gif
Мисли преди да работиш.
Мисълта екато жената,може да избяга,но работата ти остава.
Аватар
bobisol
Активен потребител

Мнениеот yaneff82 на 01 Яну 2012 15:41

При положение ,че плоскостите са на циментов основа и лепилото , би трябвало да е такова,предполагам някакво флексово лепило .
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот bobisol на 06 Яну 2012 10:55

Янев,и още едно питане;-От клипчетата видях фугата да я запълват с някакъв силикон.-Какъв е?
Ще съм благодарен да разуча в детаили и др.,освен това.Фугата на вътрешен ъгъл как се обработва. :? :? JC-ThankYou.gif
Мисли преди да работиш.
Аватар
bobisol
Активен потребител

Мнениеот yaneff82 на 06 Яну 2012 11:40

За силикона , не мога да ти кажа , защото не знам какъв е , но би трябвало да е на акрилна основа ,а вътрешните ггли могат да се шпакловат с хартиена лента.

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот pooh на 06 Яну 2012 11:47

За всички по-специални плоскости в сухото строителство се предлагат и съответните фугопълнители. Просто нашите вносители не си правят този труд, защото "Никой няма да го купува, понеже е много скъпо". Фугиращите смеси и лепила само на една, произволно избрана фирма, са над 2 страници каталог - правете си сами сметките доколко работим според предписанията. Тук от край време си върви принципа на "Нагаждьонкин" ... със съответните коефициенти :wink:

Я, да попитам аз, коя фирма точно произвежда тези "вълшебни" плоскости? Нещо на изцяло българска схема ми намирисва :?

a (86).gif a (86).gif a (86).gif a (86).gif a (86).gif
След малко ровичкане, проверката установи следното:
Фирма производител - ZHANGJIAGANG ASK BUILDING MATERIALS INDUSTRY CO.,LTD , Град Zhangjiagang /не знам как се произнася/, Източен КИТАЙ!!!
Според Този сайт, цената е 2$ !!! на плоскост, без значение от дебелината !!! ... мдаааа, после аз съм бил търгаш и изедник ...

Ще помоля за коментар, всеки, който мисли, че скептицизмът ми е бил пресилен.
Аватар
pooh

Мнениеот zimbo_64 на 06 Яну 2012 19:28

И аз гледах клипчето, определено не пълнят фугите с акрилат, по-скоро е вид лепило на полиуретанова основа или неопреново.Иначе, спорен мен няма проблем да се лепи с познатите на пазара лепила-пяна/Церезид, Инста Стик или Титан/
Аватар
zimbo_64
Активен потребител

Мнениеот bobisol на 06 Яну 2012 20:52

Я, да попитам аз, коя фирма точно произвежда тези "вълшебни" плоскости? Нещо на изцяло българска схема ми намирисва :?

a (86).gif a (86).gif a (86).gif a (86).gif a (86).gif
След малко ровичкане, проверката установи следното:
Фирма производител - ZHANGJIAGANG ASK BUILDING MATERIALS INDUSTRY CO.,LTD , Град Zhangjiagang /не знам как се произнася/, Източен КИТАЙ!!!
Според Този сайт, цената е 2$ !!! на плоскост, без значение от дебелината !!! ... мдаааа, после аз съм бил търгаш и изедник ...
..........................................................................................................................................................................................

Сори бате,ама те китаиците щот са много и могат да си позволят да работят трима за яде един,а при нас винаги е бело обратно.
Ти работиш а аз ще те погледам ,погледам,ще се почеша ,за да си напрегна тиквата аджеба,как после да ти взема парите.
П.П. Нещо не ми се получи с цитатът затова го отделих с многоточието. :headbash: :headbash: :datz: :datz:
Мисли преди да работиш.
Аватар
bobisol
Активен потребител

Мнениеот pooh на 06 Яну 2012 23:22

За неразбралите - т.нар. "вълшебен" и "космически" материал, всъщност си е китайска ширпотреба.
Показанията, които се пишат са плод на нечие въображение. Единственният сертификат, който е издаден е за пожароустойчвост и той е от МВР!!! Цените са завишени с мнооооооого пъти /това транспорта от Китай е много Яката Работа!/
При цена 2 долара на плоскост, хората тук искат от 14 до 64 лева, в зависимост от дебелината ... :? Трябва сериозно да си пеосмисля ценовата политика. Неграмотно преведени сайтове, правени с Google-Преводач, без дори малка редакцийка. Приписване на функции и свойства, за които дори и производителя не знае, че съществуват /или по-скоро, че някой ще е достатъчно нагъл да ги обявява/.

Изводът ми е - искренно съчуствам, на всеки, който по някакъв повод се е прецакал с този материал. Качествата му съществуват само на сайтовете на българските търговци, а цената му е меко казано завишена. Сертификатитие му са по-мало отколкото на обикновенният гипсокартон и никой не би поел отговорност, ако не се сбъднат очакванията ви. И ако това е бъдещето ... аз ще ода у Китай - почвам да тренирГам с клечки за Едене! :headbash:
Аватар
pooh

Мнениеот bobisol на 12 Яну 2012 11:21

Лелее Пух пиши и мен в списъка,ама там и много малко плащат,та....знае ли човек!
Ама има и др.решение.Да станем вносители и ние,та цената да му падне. :jumpgrin: :jumpgrin:
Мисли преди да работиш.
Аватар
bobisol
Активен потребител

Мнениеот yaneff82 на 12 Яну 2012 11:35

И тук да почнем да го произвеждаме , цената няма да падне много , то кучето като се научи да си яде ******* ходи го отучвай , нали произвеждат гипсокартон в България , цената да не би да падна много?

Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот alex_nick на 08 Окт 2013 15:02

Колеги и клиенти, не се занимавайте с глупости !!!
Това са китайски магнезиеви плоскости клас Б, т.е. второ качество, на пазара иам и клас А, но цената им е приблизително като на циментовите плоскости.
Има и по-евтини, стабилни, влагоустойчиви и пожаро-устойчиви материали, при това 100% БЪЛГАРСКИ
ГИПСФАЗЕР 10, 12,5 И 15ММ НА КНАУФ
ВЛАГОУСТОЙЧИВ ГИПСФАЗЕР 12,5 И 15ММ - СТАВА И ЗА ФАСАДА ПО ФАСАДНА ТОПЛОИЗОЛАЦИОННА СИСТЕМА
стига китайски "продукти на бъдещето" a (151).gif
alex_nick

Предишна

Назад към Строителни материали