Здравейте, имам няколко въпроса, но първо малко инфо. Къщата е три етажна купих първия,който е 20-30 см под нивото на земята.Плоча отгоре дюшме отдолу с асвалт и сгурия.Една забелижка стремя се да не използвам ГИПС_КАРТОН Започнах ремонти и излезнаха много въпросителни:
1. Стените са на груба мазилка и постна боя искам да ги шпакловам (за да се изправят) и боядисам та въпросите с какви материали е най оптимално да се използват за шпакловка до боя. Забравих да спомена, че имаше ламперия и като е махнах махнах и дървените трупчета играещи роля на дюбели, та нов въпрос с какво да запълня дупките и трябва ли да се обработва по друг начин освен с грунд стената?
2. В къхнята ще махна дюшмето каква основа да направя за да мога да наредя на пода гранитогрес или теракот ( на всякаде гледам слагат вата и плоскости гипс фазер ... ит.н., но всичко е за горни етажи и гредоред при мен пак ли така или има и други начини?
3. Тавана също е на груба мазилка и в последствие е имало от онези пласмасовите форми незнам как се казват точно били са модерни по време на социализма, залепени с хелметекс, та въпроса тук е преди шпакловане трябва ли да се изчисти лепилото и как?
4. Каде е по добре да върви водата по пода или по стените? И от полопропилен или полиетилен тръбите?
Доста дълго стана но много въпросителни.
П.П. Става на въпрос за град Пазаржик ако има значение.








